Nu är det dags att rösta fram den låt vi i klubben tycker är bäst av Melodifestivalens 32 bidrag och som senare i år kommer att vara vårt bidrag i OGAE Second Chance Contest 2013.
Rösta på dina favoritbidrag från årets tävling genom att ge poäng i skalan 12, 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 och 1. Den låt du tycker bäst om ger du 12 poäng, den du tycker näst bäst om ger du 10 och så vidare. Du kan ändra din röstning hur många gånger du vill fram till sista röstningsdag.
Om vinnaren i Melodifestivalfavoriten 2013 är samma som vinnaren i Friends Arena, blir det tvåan i vår omröstning som skickas till OGAE Second Chance Contest, eftersom tävlingsreglerna inte tillåter att bidrag som ska delta i Eurovision Song Contest även deltar i Second Chance.
Årets OGAE Second Chance Contest arrangeras av förra årets vinnare OGAE Spain. Mer info om den tävlingen kommer om några månader.
Följ länken nedan och rösta på dina Melodifestivalsfavoriter! Sista röstningsdag är 1 april.
,
Sista dag att rösta är idag. I morgon är det för sent.
Nästa måndag är sista dag att rösta. Glöm inte detta.
Även om svenska folket har sagt sitt om årets låtar, så finns det ännu tid att göra sin röst hörd i Melodifestivalfavoriten. Glöm inte: den 1e april är sista dagen att rösta på vilken låt som ska representera oss i Second Chance Contest.
Sista dag att rösta är den 1e april, så glöm inte att lägga in din röstning innan det är för sent.